Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

alkoholik leczenie

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez zespół speców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też nawiązać debatę na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma dobrego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.