Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezmiar radości, jednakowoż również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż także o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.